hDc™ Moisture Management Technology

Když sportujete, potřebujete mít vodu v těle a ne na těle. McDavid hDc Technology™ je super chytrý materiál, který je prodyšný, odvádí vlhkost a dýchá snadno a často. hDc odvádí pot od pokožky a zařídí jeho rychlé odpařování. Funguje to stejně dobře i naopak. Když sportujete v horkém prostředí, tělo zůstává chladné, zatímco ve studenějších podmínkách teplé.

Dual Compression™

Nová technologie Dual Compression™ podporuje vaše sportovní úsilí rafinovaným kineziologickým uvažováním ve stylu „lehce nasadit, lehce sundat“. Kompresní materiál je propojen s kompresní podpůrnou páskou a je zaměřen na specifické klouby a jejich odpovídající vazy, šlachy a svaly. Dual Compression imituje základní funkci kineziologických pásků v jednoduché verzi slip-on.

HEX™ Technology

Jsme původní ochránci sportovní výkonnosti. HEX™ je naše patentovaná technologie, která permanentně spojuje pěnové vycpávky z pružných uzavřených buněk s technickou tkaninou. HEX™ se volně pohybuje, kopíruje pohyb sportovcova těla. Je lehký, překvapivě univerzální a spojený s vysoce kvalitní látkou pro řízení vlhkosti hDc™, která udržuje vaše tělo v ideální teplotě. Produkty lze prát v pračce. HEX™ nabízí tři ochranné tloušťky: 3, 9 a 14 mm. Nespočet profesionálních a amatérských sportovců se již rozhodlo nosit McDavid HEX™ Technology.

Cold Recovery

Řada COLD RECOVERY návleků na loket, koleno a kotník je navržena tak, aby se daly hodit do mrazáku a natáhnout na váš kloub, zatímco vy zůstanete pohybliví tak, jak potřebujete. Použitím našich exkluzivních opakovaně zmrazitelných balíčků Engineered Elastic a jedinečnou bariérou pro vypařování pokračuje kompresní zotavování, jakmile se led zahřeje.

Recovery MAX™

McDavid dosahuje osvícené úrovně high-tech komprese. Využitím nové směsi tkaniny 57 % elastanu se 43 % nylonu (namísto 80 % nylonu a 20 % elastanu) poskytují nové produkty Recovery Max™ 3x silnější kompresní vlastnosti než standardní kompresní tkanina. Vyšší komprese je lepší jen tehdy, kdy je vyšší komprese ve spojení s technickým pokrokem. Tento přiléhavý oděv pro zvýšený tok krve do svalů pro jejich rychlejší a důkladnější zotavení je vytvořen technologií mapování těla a propojení designových prvků. Recovery Max také využívá vylepšené, hustší elastanové vlákno – 140 dn – pro lepší udržení komprese. Doveďte vaše zotavování do maxima.

Targeted Compression™

Připravte se, soustřeďte se, vaše výkonnost půjde nahoru! Cílená komprese je vše, co milujete, pokud jde o inteligentní kompresi, tedy zvýšený průtok krve, svalovou stabilitu a rychlé zotavení. Zaměřuje se na ty oblasti vašeho těla, které to nejvíce potřebují. Cílem McDavid je pomoci vám dosáhnout maximálního fyzického výkonu.

Reflective Technology

Reflexní rukávy McDavid Vás učiní viditelnějšími, díky čemuž budete více v bezpečí. Použitím viditelnosti 360° lze dosáhnout světelnosti 400 kHz / LUX. Buďte vidět i při zhoršených světelných podmínkách a tmě.

Cross Compression™

Technologie McDavid Cross Compression™ se zabývá běžnými a opakujícími se zraněními svalů, které se vyskytují v oblasti stehen a hýždí. Využívá přitom prodyšný, vysoce odolný materiál a napodobuje techniky tejpování, které pomáhají předcházet svalovým zraněním a urychlují jejich rekonvalescenci . Navíc komprese má celkový přínos pro zvýšení průtoku krve, snižuje otřesy a podporuje rychlejší zotavení.

Compression

Komprese je skvělá věc. Náše kompresní produkty udržují svaly prohřáté a připravené na výkon, což snižuje jejich brzkou únavu a křeče. Komprese snižuje ztrátu energie z nadměrného pohybu a otřesů. Také snižuje odření a podráždění pokožky. A teď to hlavní. McDavid Compression zvyšuje fyzický výkon!

TEFLX™

Pokud hrajete často a jste často v kontaktu s nemilosrdnou podlahou a tvrdými povrchy na sportovištích, chcete nosit TEFLX™ . McDavid vytvořil jedinečnou, vysoce odolnou resistentní technologii, která se hodí pro ty nejdrsnější povrchy. Představujeme vám TEFLX™, který byl vytvořen zapojením velice pevného prvku do našich vynikajících chráničů HEX™. Pomyslete na podlahy tělocvičen, kurty, překážkové dráhy a tak dále. Předejděte opakovaným odřeninám, spáleninám a slzám při hraní na tvrdých površích. Zabráníte tím opotřebení sebe i svého vybavení. Podívejte se blíže na produkty s velice odolnou technologií TEFLX™ , která chrání vás i sebe sama. Vyrobeno z polytetrafluorethylenu.

ELITE Engineered Elastic™

McDavid povyšuje přístup k elastickém materiálu na vyšší stupeň vzdělání. Obyčejná elastická vlákna nejsou schopna se dostatečně přizpůsobit sportovcovu pohybu, zatímco McDavid Engineered Elastic™ v tom přímo vyniká. Drží svůj tvar i napětí, takže má cílenou a účelnou plochu pro zvýšenou podporu.

ACTIVE COOLING TECHNOLOGY

ACTIVE COOLING TECHNOLOGIE je nejnovější počin ve vývoji týkající se oblasti dynamického řízení termoregulace. ACT má vylepšený účinek odpařování, který může udržet pokožku chladnější až o 2°C. ACT aktivně udržuje teplo uvnitř svalů, zatímco pokožku ochlazuje. Průtok krve a výkonnost svalů je vylepšena díky kompresnímu materiálu. ACT technologie najdete ve všech nových produktech označených uCool™.

E3 ELITE ENGINEERED ELASTICS

Volba číslo jedna, pokud hledáte lehkou a neokoukanou elastickou ortézu kolen, Achillových šlach, kotníků a zápěstí. Elite Engineered Elastics to je přesně ono. Nejvyšší kvalita a vynikající design elastických vláken. Díky technologii plochých pletenin vznikl velice přizpůsobivý, prodyšný, pohodlný a maximálně efektivní systém podpory, která dá vašim kloubům elitní péči.

FREELASTICS

Zbavte se oděrek a podráždění pokožky v důsledku nepříjemně šitých švů u ortéz. McDavid Freelastics je technologie vytvořená unikátním 400jehlovým strojem, který poskytuje trubicovitou pletací techniku. Použitím tubulárního pletení je McDavid schopen vyrobit vynikající elastické návleky bez nepříjemných švů, které dráždí vaši pokožku. Vysoké kompresní vlastnosti obsahují samotná vlákna, ze kterých je ortéza upletená.

SUPER CROSS COMPRESSION™

Technologie Super Cross Compression™ obsahuje silnější a výkonnější Z-wick pleteninu, která zahřívá a zpevnňuje svaly. To se provádí napodobováním tejpovacích metod používaných zejména v atletice, kdy se zvyšuje podpora čtyřhlavého a zadního stehenního svalu při současném zajištění rekonvalescence.

*popisky technologií jsou převzaty z originálních popisů značky McDavid