Vrácení zboží

Jak postupovat, když zakoupené zboží pro vás není to pravé a chcete ho vrátit v zákonné 14-ti denní lhůtě?

Tohoto práva můžete využit, pokud jste u nás nakoupili jako fyzická (soukromá) osoba (tedy nikoliv na IČ). Právo na vrácení zboží vám vzniká i při osobním odběru a zboží je možné vrátit bez udání důvodu.

Co je dobré vědět?

 • obal není nutný, neboť není předmětem koupě ani součástí koupené věci. I přesto má Václav Culka - Jednadvacítka jako prodávající právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny a jako takové jsou poté zákazníkovi naúčtovány a započteny s částkou za vrácené zboží.
 • zboží si můžete vyzkoušet. Nemělo by však dojít k jeho zjevnému opotřebení. Zboží může být použito, ale je třeba myslet na náklady, které bude mít Václav Culka - Jednadvacítka s uvedením zboží do původního stavu, a které mohou být požadovány k úhradě. Účtování těchto poplatků předejdete, pokud zboží uvedete do původního stavu sami (očištění, zkompletování, správné zabalení apod.) S ohledem na různorodost zboží je každý případ odstoupení od smlouvy řešen individuálně. 
 • z hygienických důvodů není možné vrátit zboží, které bylo vystaveno aktivnímu užívání a jeví známky opotřebení (například: obuv, ponožky, atd.)

Příklad: Zákazník si objedná florbalovou hůl a rozhodne se ji vyzkoušet. Po chvíli hry však zjistí, že mu hůl nevyhovuje. Hůl je bez klasického přebalu na omotávce, popřípadě dost možná i s malinko ošoupanou čepelí. Nic z toho však není překážkou k uplatnění práva odstoupit od smlouvy. Zákazník však musí počítat s tím, že mu o vracené částky bude odečtena například cena omotávky, kterou je třeba vyměnit atd. Vše však záleží na individuálním posouzení ze strany Václav Culka - Jednadvacítka.

 • Pro dodržení lhůty je rozhodující, kdy nám je doručeno odstoupení od smlouvy. Doručením odstoupení od smlouvy se rozumí zaslání informace, že chcete od smlouvy odstoupit. Lhůta pro odstoupení od smlouvy trvá 14 kalendářních dnů, nikoliv pracovních, a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (např. převezme-li si zákazník zboží v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně). Odstoupení od smlouvy musí být doručeno ve lhůtě, nestačí tedy jeho zaslání v poslední den lhůty (v případě, že by jste zasílali jinak než elektronicky). 

Nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak odstoupit od smlouvy, je vyplnit následující formulář:
(údaje pečlivě vyplňte a stiskněte tlačítko ODESLAT)

Vrácení zboží

Odstoupení od smlouvy však též můžete zaslat na email obchod@jednadvacitka.cz nebo poštou na adresu Jednadvacítka, Křižíkova 537/83, 186 00 Praha 86. Vždy je třeba v textu zaslat informace uvedené ve formuláři výše. 

Zaslal jsem odstoupení od smlouvy ve stanovené lhůtě, co mám dále dělat?

 • neprodleně nám zboží, řádně zabalené, zaslat  na adresu Jednadvacítka, Křižíkova 537/83, 186 00 Praha 86
 • neprodelně nám zboží donést osobně do naší kamenné prodejny Jednadvacítka, Křižíkova 537/83, 186 00 Praha 86

Ke vrácenému zboží doporučujeme vždy přiložit dokument, který potvrdí, že jste zboží zakoupili u nás a usnadní nám identifikaci daného zboží a požadavku.

Jaké zboží nelze vrátit vůbec?

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy:

 • na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,
 • na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal,
 • na dodávku novin, periodik a časopisů

Výjimkou jsou případy, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno.

Stručný přehled na závěr

 • Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14 kalendářních dnů.
 • Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.
 • Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.
 • Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli doručeno nejpozději v poslední den 14denní lhůty. Nestačí jej v tento den pouze odeslat (v případě zaslaní poštou). Zboží může být po dohodě vráceno i později.
 • Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu.
 • Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s novým zabalením zboží.
 • Je možné vrátit i zboží použité, avšak dodavatel má opět právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Tyto náklady mohou teoreticky dosáhnout i plné ceny zboží.
 • Zákazník obdrží zpět své peníze nejpozději do 30 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti