Technologie běžeckých bot
Salming Natural Running

Heel Cup

Patní košíček u bot Salming je vyvinut tak, aby nezvyšoval váhu bot, ale zároveň plnil svou funkci, kterou je stabilizovat a fixovat chodidlo v botě.

Technologie Salming Heelcup

TGS 62/75°

Vzdálenost od paty k bříšku chodidla (62% podrážky) byla navržena s ohledem na maximální stabilitu a tlumení dopadů. Tato plocha je zakončena tzv. baletní čárou, která tuto stabilizační část ukončuje pod úhlem 75%. Za touto baletní čáro u jsou boty naopak vybaveny materiálem, který podporuje a stimuluje odraz při běhu. Technologie TGS 62/75 zajišťuje, že se bota ohýbá přesně v tom správném místě tak, aby stimulovala přirozené laterální a předozadní pohyby chodidla.

Technologie Salming TGS

Exoskeleton

Technologie Exo Skleton stabilizuje chodidlo při pohybech do stran a snižuje tak tlak na MTP klouby (metatarzofalangeální klouby). Tato konstrukce eliminuje tření a chrání měkké části nohy, především ty, které se nachází pod přední částí chodidla.

Technologie Salming Exoskeleton

ToeBox

Oblast špičky je rozšířena a poskytuje tak mnohem více možností pohybu přední části chodidel a tím podporuje jejich přirozenější a více efektivnější pohyb z biomechanické perspektivy.

Technologie Salming Toebox

Torsion Efficiency Unit™

je technologie, která citlivě podporuje stabilitu boty. Tato jednotka je umístěna v podrážce tak, aby nebyla omezující, ale naopak maximálně podpořila efektivitu běhu. U modelu Distance je použita částečně transparentní jednotka z TPU, zatímco závodní model Race je vybaven torzní jednotkou z odlehčeného karbonu.

Technologie Salming Torsion Efficiency Unit™

Recoil™ Midsole

Materiál používaný jako součást tlumení boty v podešvi. Oproti klasické EVA pěně lépe absorbuje negativní síly při dopadu a naopak umí lépe využít energie vynaložené do odrazu

Technologie Salming Recoil

Recoil™ Plus Midsole

Nově vyvinutý materiál používaný jako součást tlumení boty v podešvi. Recoil PLUS nabízí o neskutečných 20% vyšší návratnost energie v porovnání se standardními materiály, které Salming využívá. Oproti klasické EVA pěně lépe absorbuje negativní síly při dopadu a naopak umí lépe využít energie vynaložené do odrazu.

Technologie Salming Recoil

SoftFoam™ (Recoil R™) Midsole

SoftFoam (dříve Recoil R) je materiál vkládaný do našich bot pod patu, kde ztlumí přesně takové množství nárazu, jaké je potřeba, abyste se mohli z kroku i ideálně odrazit.

Technologie Salming Recoil R

RunLite™ Midsole

Tlumící vrstva RunLite™ je ze vstřikovaného vysoce odolného materiálu EVA, který vytváří pohodlí pro nohu a zároveň umožňuje dobře vnímat povrch. Podrážka je lehká a flexibilně reaguje na různé typy povrchu již při prvním kroku.

RocShield

Speciální polyuretanový pruh, který vede od patního košíčku až po špičku ve spodní části svršku boty. Ochrání vaší nohu před ostrými kameny, větvemi nebo vodou. Tento „štít“ výrazně zvyšuje odolnost bot a zvýší i vaše sebevědomí při běhu v náročném terénu.

Technologie Salming RocShield

Vibram MegaGrip™

Vibram Megagrip je materiálem od světoznámé značky Vibram, světovou jedničkou na podrážky s více jak 75 let tradice. Megagrip je lepivá a velice odolná gumová směs s výbornou přilnavostí v mokru, v blátě i na suchých kamenech.

MICHELIN Technical Soles™

Gumová směs použita u bot OT Comp, která vyniká svou přilnavostí na mokrých površích.

TOC66

Nová odlehčená podrážka je vytvořena z materiálu TOC66 (Traction Outsole Control 66) a nabízí 8mm vysoké kolíky. Byla vyvinuta pro co nejlepší grip jak v suchých, tak mokrých podmínkách a stejně tak na kamenem, štěrku nebo kořenech.

1 layer construction

Jednovrstvý svršek této boty zajišťuje její nízkou hmotnost.

2 layer construction

Svršek boty je tvořen dvouvrstvou sendvičovou konstrukcí, kterou doplňuje technologie ExoSkeleton. První vrstvu, která je nejblíže vašemu chodidlu, tvoří prodyšná síťovina, která je zpracovaná tak, aby se vaše nohy cítily co nejpohodlněji. Tu potom překrývá tenká odolnější síťovina s excelentními vlastnostmi pro odvod vlhkosti, která chrání chodidla před prachem a kamínky. Poslední, nejsvrchnější vrstvou, je speciální ExoSkeleton jednotka, která je integrována do systému zavazování, a drží chodidla přesně v těch místech, kde je chcete mít.

3 layer construction

Pokud máte s botami naběhat stovky kilometrů, je potřeba, aby byly nejen odolné, ale také pohodlné. Proto, aby boty obstály i v drsném prostředí, zvolili svršek, který je konstruován ze tří vrstev. Spodní vrstva z prodyšného materiálu zajistí vaší noze pohodlí a komfort. Prostřední vrstva pomáhá stabilizovat laterální pohyby a snižuje tlak na chodidlo. Vnější tenká síťovaná vrstva obklopuje špičku boty a přidává další stabilitu a celkovou odolnost svršku boty. A navíc opravdu dobře vypadá.

*popisky technologií jsou převzaty z originálních popisů značky Salming

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Zobrazit podrobnosti